KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

Rusza serwis Ministerstwa Finansów o cenach transferowych!
26 stycznia 2017
Inne

Serwis www o cenach transferowych (transfer pricing, TP) zawiera m.in. informacje o porozumieniach cenowych i przepisach dotyczących cen. To kompendium wiedzy dla przedsiębiorców i specjalistów od TP.

Serwis Ceny transferowe (link otwiera nowe okno w innym serwisie) jest częścią strony Ministerstwa Finansów Finanse.mf.gov.pl. Przedstawia informacje na temat aktualnych i projektowanych regulacji z zakresu cen transferowych oraz kalendarium zmian w przepisach. Znajdują się tam również zmiany prawne dotyczące dokumentowania transakcji z firmami powiązanymi, informacje o porozumieniach cenowych (APA), procedurach ich zawierania (np. o dokumentach składanych wraz z wnioskiem o porozumienie), o procedurze MAP czy dane statystyczne na temat zawartych porozumień.

Serwis ma jednocześnie stanowić platformę komunikacji administracji z podatnikami – będą tam publikowane komunikaty i objaśnienia kwestii, które budzą wątpliwości. Natomiast bieżące informacje dotyczące prac na forum UE i OECD przybliżą użytkownikom światowe trendy w tematyce cen transferowych.

Uruchomienie serwisu o cenach wpisuje się w działania rządu, które polegają na transparentności i budowie zaufania między administracją publiczną a podatnikami.

Źródło: Ministerstwo Finansów