KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

KSIĘGOWOŚĆ DLA TWOJEJ FIRMY

Rusza narodowa loteria paragonowa!
29 września 2015
Inne

Już za 2 dwa dni tj. 01 października rusza „loteria paragonowa” zainicjowana przez Ministerstwo Finansów.

Loteria ta ma zachęcać pełnoletnich Polaków do brania paragonów fiskalnych przy każdym zakupie w restauracji, barze, u fryzjera oraz w każdym innym miejscu, w którym są świadczone usługi dla ludności. Każdy paragon o wartości powyżej 10zł otrzymany i wprowadzony na specjalnej stronie internetowej Ministerstwa Finansów weźmie udział w losowaniu cennych nagród w tym: tabletów, laptopów oraz samochodów osobowych marki Opel Astra i Opel Insignia.

Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Finansów loteria ta ma przekonać Polaków że „codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych ma znaczenie nie tylko przy dochodzeniu praw przez klientów w sytuacjach problemowych, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie oświaty, służby zdrowia, sportu czy kultury. Uczciwym przedsiębiorcom dużo trudniej jest konkurować na rynku z tymi, którzy nie płacą podatków lub płacą ich część. Dzięki temu mogą sobie pozwolić na niższe ceny za te same towary lub usługi i zwiększać swoją konkurencyjność.”

W mojej opinii sama idea narodowej loterii wydaję się być słuszna i być może wpłynie pozytywnie na wzrost wpływów do budżetu państwa oraz na uczciwszą konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami. Jak zawsze znajdą się i przeciwnicy, którzy wniosą, że od 01 października Ministerstwo Finansów będzie miało wgląd do zawartości portfela każdego Polaka, który zechce wziąć udział w loterii, co jest oburzające! 🙂